Prada
Milano
Je ena večjih investicij v kulturo na evropskem območju v zadnjih nekaj letih in lep primer tega kako lahko neka korporacija, kot je legendarna modna znamka Prada, investira svoje dobičke v kulturo. Prada je vzoren koncept soobstoja starega in novega, kjer se v skladiščih, laboratorijih in silosih ter novo zgrajenih objektih, umetnost in arhitektura dopolnjujeta in ustvarjata nove zgodbe moderne ere.
Fondazione Prada
Fundacijo Prada je leta 1993 ustanovila Miuccia Prada, najmlajša vnukinja Maria Prade, ustanovitelja luksuzne blagovne znamke Prada. Ustvarila je kulturno ustanovo, ki odraža današnji čas prek umetnosti, arhitekture, predstav in filma. V Pradi menijo, da je kultura zelo koristna, potrebna in privlačna in da nam v vsakdanjem življenju pomaga razumeti, kako se svet in mi z njim spreminjamo. So avantgardni, napredni, drugačni. Pametno investirajo v kulturo in to jim izredno dobro uspeva. Obiskali smo jih že nekajkrat in nikoli ne razočarajo z izborom umetnikov, del in tematike.
detajli in simetrije
zlata barva na fasadah daje prijetno toploto sicer hladnim, industrialnim objektom
monumentalni elementi in linije
“Haunted house” ali Hiša strahov, ena od ohranjenih stavb stare destilarne, je po prenovi oblečena v bleščečo zlato folijo.
“Torre” je najnovejša zgradba Prade, odprta za javnost letos aprila v času Isaloni, kjer je na ogled stalna zbirka moderne umetnosti
looking up
S prenovo stavb in gradnjo novih prostorov Fundacija Prada ob končanju del obsega 7 obstoječih in 3 nove objekte – muzejske prostore za trenutne razstave, kino/multimedijski prostor in Torre – 9 nadstropni stolp, katerega prostori so namenjeni stalni umetniški zbirki. Slednjega so odprli v aprilu 2018, v času množično obleganega Isaloni. In znova se je izkazalo, da je umetnost čudovita priložnost za oživitev nekega degradiranega območja, obuditev predela mesta, ki bi sicer samevali.
homage to Giacometti
Man Ray
umetnina v Bisazza keramiki
Haunted love
In ko si po novem sensory overloadu zaželimo dobrega italijanskega kapučina, nas osreči še Bar Luce znotraj Pradinega kompleksa!
Bar Luce je oblikovan po načrtih fimskega režiserja Wesa Andersona, odraža atmosfero tipičnega milanskega cafeja iz 50ih let prejšnjega stoletja.
klasičen 50’s bar
močen poudarek in avtentičnost daje tapeta v motivu iz 50ih
pink delight
not a film scene! 🙂 le tipično, živahno, barsko vzdušje
retro juke box in pinball marijanci, ena z motivom iz Wes Andersonovega filma A Life Aquatic.
pristen Italian mid century modern stil
Bar Luce je kul, nostalgičen in zabaven. Atmosfera, dizajn, ponudba in postrežba ter vse do zadnjega retro detajla je izjemno .
Prijava na Hexa Updejte
Blog posti / novi projekti / novice iz sveta interierov...